Головна

MW nr 17 16.09.2021

img_27758

Освіта зайве, культура непотріб,

Навколо грає чужинська попсняра,

Я на своєму співаю востаннє,

Спалю у ватрі свої шаровари.

(Мотор’ролла - "Вперед до сказу")
2 лютого 2011 року Верховна Рада України «потішила» усіх любителів національного музичного продукту. У першому читанні 240 народних обранців проголосували за законопроект №6342 («Про внесення змін до Закону України "Про телебачення і радіомовлення" (щодо приведення у відповідність із вимогами Європейської конвенції про транскордонне телебачення до програмної концепції мовлення)». Відтепер обов'язкову 50%-ву квоту на трансляцію музичних творів українських авторів у ефірі теле- і радіостанцій скасовано.

Одіозний законопроект був зареєстрований ще навесні минулого року депутатом від Партії регіонів Оленою Бондаренко. Вона переконана, що слухач, нібито, потребує свободи вибору. Адже, як вона висловилася, зараз на радіо, крім попси і шансону, нічого немає. Це справді так. Проте попса і «блатняк» (який помилково називають шансоном) лунає у 99% саме російською.

Після прийняття законопроекту здавалося б усе затихло і говорили про це лише найзапекліші прихильники вітчизняного музичного продукту, але таке затишшя було перед бурею. Низка громадських організацій, серед яких Інститут Медіа Права, «Демократичні ініціативи», «Остання барикада», фундація «Суспільність», «Центр UA» – усього 26 організацій забили на сполох і навіть підготували відкрите звернення до Голови Верховної Ради України Володимира Литвина і голови Комітету з питань свободи слова та інформації Андрія Шевченка.

Музикант із гурту «Флайза» Андрій «Тіма» Тимчук свого часу перейнявся тим, що Mad Heads XL «вирізали» з трансляції каналу «Україна» за українську мову. Проте, за його словами, потім заспокоївся і вирішив не псувати собі нерви.

«Хіба не простіше та ефективніше щось робити і цим самим доводити, що ми здатні показувати вибір. Слава Богу, є на сьогодні окрім телебачення та радіо ще й Інтернет! Та й, можливо, саме таке явище (маю на увазі подібні закони та висловлювання) згрупує нарешті шанувальників хорошої української музики?! Українська музика, як на початку 90-х, стане підпільною, і від цього більш цікавою для слухача і глядача?!», – розважає музикант. На думку Андрія, проблема полягає у тому, що ми навіть при присутності тієї квоти чули українське дуже рідко, а український музикант, який останнім часом і так не заробляє на видавництві своїх альбомів чи «крутінні» їх в ефірі, який єдиним варіантом доходів вважав власні концерти (на відміну від світової практики), тепер ризикує втратити і це. «Якщо українським музикантам зменшать час в ефірах, то наші концерти просто зникнуть, а відповідно – і можливість заробляти на своїй творчості хоча б для того, щоб записувати свої нові пісні! Уже зараз відбувається (а я стежу за музичним рухом в Україні з початку 90-х) розпадання багатьох гуртів (навіть доволі відомих), стирання з історії естрадних співаків (які, до речі, мали б займати гідне місце в ефірі таких радіостанцій, як «Мелодія» чи «Ретро-ФМ» і від цього були б улюбленими для моїх батьків). Багато музикантів просто розчаровуються у шоу-бізнесі і йдуть працювати менеджерами, продавцями тощо. Натомість, на їх місце усе глобальнішими темпами насуваються або російські артисти, або музиканти, які під них «косять». Думаю, що очевидним стає сучасний так званий «мейнстрім» в ефірах – з центральних каналів уже давно позникали і «Тартак», і «От Вінта», і «Гайдамаки» (та десятки доволі відомих ще років п’ять назад команд), не говорячи вже про трішки молодших. Сумно, але не варто заламувати руки і плакати! Потрібно власними діями кожному українцю подбати про своє, рідне! Я от, наприклад, на своїх дискотеках навідріз відмовився від російськомовного продукту – його і так вистачає в інших закладах і ефірах! Я маю родзинку – українську, яку максимально намагаюся пропагувати!», – наголошує Андрій «Тіма» Тимчук.

Здавалося б, що тут поганого, депутат Бондаренко хоче забезпечити, як вона неодноразово наголошувала, право вибору слухачеві. Однак окремі експерти вважають, що скасування квот насправді потрібне для подальшої реалізації ще одного законопроекту авторства регіонала Максима Луцького (№6523, «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав»), який, за іронією долі, був підтриманий у той самий день і тією самою кількістю депутатів, що й закон Бондаренко. Ключове завдання цього, без сумніву, лобістського законопроекту – банальне заробляння грошей. Яким чином? При діючому квотуванні, навіть якщо на практиці воно не працює, так чи інакше український музичний виробник був присутній на ринку. Такі тенденції не сприяють більш глобальному шоу-бізнесовому ринку та його монополістам, адже гроші уже давно вкладені у закордонних виконавців, тому продюсувати вітчизняних – це зайвий тягар для них.

Сашко СТЕРЕНЧУК

Четвертой "Скачать вальс бостон розенбаума"серии материалов про жульнические "Игры для iq pocketbook 701 скачать"проделки букмекеров.

Теперь я знаю, что "Кит и кэт игры"была неправа.

Это могло "Sony ericsson c510i прошивка"означать лишь одно Шендон хотел "Скачать книгу по хиромантии"убить меня голыми руками.

Воздух "Скачать минусовку песни куда уходит детство?"был холоднее, чем ему "Скачать песни из шаг вперед 2"бы хотелось.

Я подумал, как "Скачать бесплатно минусовку елка прованс"далеко завел бы "Зубчатая передача чертеж"он меня, представь я ему "Amd ahci driver"эту возможность.

Иногда мне кажется, что он действительно магический.

FB

Бібліотека ВМ

Jency wrzesnia 1939 foto 240 2

dzien

Інформація

logoGranica

Партнери

LOGO MonitorInfo mini

Реклама

po polsku po polsce

SC Corporate Services Sp 1