Головна

MW nr 17 16.09.2021

img 4286«Щоб хотілося хотіти» – такий вислів став провідним гаслом тренінгу для редакторів Інтернет-порталів польських мас-медіа на Сході. Його друга частина відбулася у Варшаві в січні нинішнього року (перша – у грудні, див. «Волинський Монітор» №23 від 15 грудня 2011 р.).

Тренінг для редакторів польських мас-медіа проводила журналістка і водночас тренер журналістики Агнєшка Новінська. Як головний тренер, вона брала участь у медійних проектах, зокрема, в Україні, Молдові, у країнах Центральної Азії та Кавказу. Сьогодні Агнєшка Новінська відповідає на запитання «Волинського Монітора».

– Чому Ви вибрали Схід?
– Я, мабуть, народилася з любов'ю до Сходу. Думаю, що поляки, загалом, мають у собі щось таке, що Схід (і не лише ті території, які колись належали до Польщі, але й далі) завжди був нам близький. Перш за все, ментально. Я завжди мріяла відвідати Україну, хоча моя сім'я ніколи не була з Україною пов'язана. Коли поїхала, то повністю у цю країну закохалася.
– Із чого почалася співпраця зі Сходом?
– Уперше я приїхала в Україну в 2002 році. Протягом кількох років працювала з регіональними і місцевими газетами в Україні. Об'їздила тоді майже цілу країну. Пізніше почала співпрацювати із Грузією, Молдовою, Киргизстаном і Таджикистаном. Мене захоплює локальність. Незалежно від того, чи це стосується суспільства в Польщі, Азії чи Україні.

img 4311
– Ви є нашим аніматором, умієте поділитися з нами знаннями, яких нам бракує. Як Ви вважаєте, чи ми засвоюємо ці знання?
– Те, наскільки вам вдається перекласти мій досвід і досвід моїх колег на ваші потреби, проявиться через якийсь час. Тому що не є так, що я маю певні знання, які намагаюся вам передати. Я і мої колеги маємо певний досвід, ви також маєте певний досвід. Ми тут для того, щоби спільно цим досвідом ділитися. Наприклад, я намагаюся наслідувати ваш запал. На жаль, я часом потрапляю у своїй редакційній роботі в рутину. Коли ж зустрінуся із головним редактором «Волинського Монітора», який кілька разів повторить про те, наскільки важливою є місійність, то так, ніби хтось відро холодної води виллє мені на голову. Не вдасться просто так уранці встати, поїхати до редакції, написати три тексти і закрити офіс. Тут потрібно щось більше. Особливо в локальних мас-медіа.
– Ми постійно використовуємо поняття «місійність». Чи Ви вважаєте, що місією польських мас-медіа за кордоном є, між іншим, виховання громадянського суспільства?
– Видавець газети, в якій я працюю, має такий вислів, який я просто обожнюю: «Газета, і у першу чергу газета локальна, – це частина місцевої інфраструктури». Вона потрібна так само, як потрібен водопровід і каналізаційна труба. Без мас-медіа не вдасться побудувати громадянське суспільство.
– Девіз, який я тут собі «прищепив» і тепер увесь час повторюю, звучить фантастично: щоб хотілося хотіти.
– Фантастичним є те, що вам увесь час хочеться хотіти. На своїй редакційній, журналістській дорозі ви натрапляєте на безліч проблем – від проблем фінансових до проблем якості друку.  І все-таки вам хочеться хотіти. Залишається позаздрити...

Розмовляв Валентин ВАКОЛЮК

FB

Бібліотека ВМ

Jency wrzesnia 1939 foto 240 2

dzien

Інформація

logoGranica

Партнери

LOGO MonitorInfo mini

Реклама

po polsku po polsce

SC Corporate Services Sp 1