Artykuły
  • Register

011_biblioteka_pysanka_by_lotrНапередодні Великодня, 19 квітня у Волинській обласній бібліотеці для юнацтва відкрилася виставка робіт студентів Інституту мистецтв ВНУ ім. Лесі Українки під назвою „Світ барвистий, мов Великдень”.

Роботи були створені під керівництвом викладачів кафедри образотворчого мистецтва. На виставці творіння студентів представила викладач Галина Іванівна Вахрамєєва. Вона зазначила, що в основу робіт покладені давні українські орнаменти, письмена, які використовуються сьогодні в декоративно-прикладному мистецтві.

На виставці було представлено кілька дипломних проектів, зокрема, робота Наталіїї Багінської „Писанковий дивосвіт”, у якій авторка поєднала техніку писанкарства та вишивки. Робота складна у виконанні, тому що потрібно було дотриматися симетрії, зробити так, щоб вишивка співпадала з писанками, відшукати традиційні зразки писанок різних регіонів України і майстерно їх відтворити. Ще один дипломний проект під назвою „Первісток” виконано Світланою Демидюк на основі традиційного волинсько-поліського строю. Студентка підшукала тканини, засвоїла нову для себе техніку, створила теплу картину, яка демонструє, як вперше до хати приносять первістка після хрещення. Натомість в основі диптиху „Сонце сходить і заходить” авторства цієї ж студентки лежить коло як знак сонця.

Представлені й інші роботи, у яких студенти експериментували, наприклад, декоративні пано, у яких поєднано різні техніки та матеріали, зокрема, шкіру і текстиль. В основі цих робіт лежить давня писанкова орнаментика. Окрім пано, картин та писанок, на виставці можна було побачити виконані за допомогою різних вишивальних технік текстильні ляльки.

 

ВМ

{gallery}12.05.2011/pysanka{/gallery}

FB

Biblioteka MW

Jency wrzesnia 1939 foto 240 2

dzien

Informacja

logoGranica

 

 

 

 Kursy walut

Konkursy, festiwale, wydarzenia

gaude2017

 

Partnerzy

 

LOGO MonitorInfo mini

 

PastedGraphic-1 

 

 

cz

 

 

Reklama

 

po polsku po polsce 1

 

SC Corporate Services Sp 1