Artykuły
  • Register

IMG 9704W sobotę, 9 listopada, miałyśmy zaszczyt przedstawiać naszą szkołę na centralnym etapie konkursu Wiedzy o Polsce «Polska – bez tajemnic» w Łucku.

Powiemy od razu, że jesteśmy bardzo z tego zadowolone. Organizacja konkursu była na bardzo wysokim poziomie: zakwaterowanie w dobrym hotelu, smaczne jedzenie i przyjazna atmosfera wśród uczestników i opiekunów.

Całość konkursu była podzielona na dwa etapy: najpierw część pisemna, a potem, po sprawdzaniu i ogłoszeniu wyników, 10 uczniów przeszło do drugiego etapu – części ustnej. Chciałybyśmy zauważyć, że pytania były bardzo konkretne i zrozumiałe. Dotyczyły literatury, malarstwa, historii, geografii Polski. Akurat tego wszystkiego uczymy się w naszej szkole. Oczywiście, przeczytałyśmy kilka książek o Polsce. Wynikiem tego jest drugie i trzecie miejsce zdobyte w «niełatwym boju» z innymi uczestnikami konkursu. A było ich sporo – 30 osób z różnych części Ukrainy. Teraz z niecierpliwością czekamy na wyjazd do Polski, żeby jeszcze lepiej poznać kulturę, zobaczyć zabytki oraz po prostu odpocząć z nowymi przyjaciółmi.

Ten konkurs naprawdę pogłębił nasze zainteresowanie «wszystkim, co Polskę stanowi». Miałyśmy okazję poznać nowe osoby, uczące się tak jak my języka polskiego. Dziękujemy Stowarzyszeniu Kultury Polskiej im. Ewy Felińskiej na Wołyniu za umożliwienie nam wzięcia udziału w konkursie. Mamy nadzieję, że uczniowie naszej szkoły będą mogli wystąpić w następnych edycjach konkursu.

Ludmiła SAJENKO, Tetiana TERESZKIEWICZ, Diana MATWIJIW,

uczennice Centrum Kulturalno-Oświatowego im. Karoliny Lanckorońskiej w Nowym Rozdole

 

FB

Biblioteka MW

Jency wrzesnia 1939 foto 240 2

dzien

Informacja

logoGranica

 

 

 

 Kursy walut

Konkursy, festiwale, wydarzenia

gaude2017

 

Partnerzy

 

LOGO MonitorInfo mini

 

PastedGraphic-1 

 

 

cz

 

 

Reklama

 

po polsku po polsce 1

 

SC Corporate Services Sp 1