Artykuły
  • Register

9UbXNF0bKZEУ рамках концерту в Луцьку український гурт «Kozak System» завітав до місцевої рок-школи і розповів майбутнім музикантам, чому потрібно вчитися грати на інструментах і як заробляти гроші музикою.

Гурт «Kozak System» – це синтез української та балканської музики, року, панку і ска, енергія слова та вибухова сила кожного інструменту. Упродовж останніх 15 років гурт був відомий в Україні та за її межами як музична команда під назвою «Гайдамаки». Однак у 2012-му учасники гурту припинили співпрацю із вокалістом «Гайдамаків» Олександром Ярмолою і змінили назву на «Kozak System».

Свого часу, музична формація у старому складі подорожувала і жила у багатьох країнах світу, однак усі повернулися на Батьківщину. Кажуть, тут ще є багато роботи. Про це та інше розповів на зустрічі в Garage Rock School Іван Леньо, вокаліст та акордеоніст гурту «Kozak System».

- Іване, на Вашу думку, музиці потрібно вчитися чи головне просто мати талант?

- У першу чергу, треба прагнути до того, що вдається зробити найкраще. І, звісно, підкріпити свій талант навчанням. До слова, усі учасники нашого гурту закінчили консерваторію. Мене там часто сварили, бо я не хотів грати класичні твори. Коли випускався з консерваторії, для другого блоку свого виступу запросив народних музикантів (цимбали, кларнет, сопілка, скрипка). Тоді ми зіграли пісню з репертуару молдовського гурту. Це був неймовірний фурор, бо в класичній школі майже не аплодують, зазвичай, академконцерт проходить тихо.

Треба вчитися. Інколи шкодую, що немає вчителя, який може дати по пальцях і насварити.

IMG 0525

- Як часто ви зустрічаєтеся на репетиціях?

- Щодня. Граємо по 3-4 години. Це наша робота і хобі вже 15 років.

- Серед музикантів-початківців поширена думка, мовляв, навіщо мені в команді іміджмейкер, менеджер. Головне – робити якісну музику і ти досягнеш популярності. Чи так є в реальності?

- Так думати – це найбільша помилка. Ми теж це проходили. Зараз ХХІ століття – часи піар-технологій, і коли товар гарно поданий, неважливо якої якості, то він може бути проданий мільйонними тиражами, а, натомість, реально класний продукт може лежати на полиці, тому що до нього не доклали зусиль маркетологи і менеджери.

Найважливішою особою в команді є менеджер, який любить команду, виріс разом із нею, готовий ділитися усім, бути в дорозі 24 години, готовий порозумітися незалежно від обставин. Але тут є свої нюанси – менеджери доходять до певної межі, а потім починають думати, що можуть керувати командою.

u- 043jx pU

- А як ви ставитеся до ролі лейблів, які просувають команду?

- Раніше, коли ми уклали контракт, це було дуже важливо. Але то була рання стадія капіталізму в Україні і відомі лейбли могли багато зробити для музикантів. Основні їхні продажі відбувалися в цивілізованих країнах Європи, і навіть в країнах третього світу. Це була можливість зачепитися за клуби, концерти в Європі. На жаль, ця машина зруйнувалася, CD-диски зараз не актуальні. З'явився Інтернет-простір, де кожен може скачати музику безкоштовно. І зараз не потрібно звертатися до менеджера, а якщо вже довелося, то слід уважно читати умови контракту.

- Цікаво, як виглядає контракт з лейблами? Чи дійсно хтось вказує, що повинен грати і як повинен виглядати музикант?

- Варто знати, що тобі відразу підсовують «козу», так би мовити. Тобто наперед написаний контракт, де є багато підводних течій. Одна з них: кожному лейблу цікаво тебе взяти на якомога довший шлях і щоб ти видав якнайбільше альбомів саме у нього. Але не варто погоджуватися на всі їхні вимоги, бо опинишся у своєрідному рабстві. А ще дуже важливо, аби в контракті не було сказано, що права лейблу розповсюджуються на весь світ. Бо якщо тебе захоче перекупити інший лейбл, наприклад, закордонний, то рішення приймає твій лейбл і за тебе починають торгуватися. Було таке, що ми не могли підписати контракт із поляками, бо український лейбл запросив велику суму за нас. От і все. Тому нехай лейбл має права лише в Україні, бо завтра, наприклад, поїдеш на фестиваль у Польщу, поляки захочуть випустити твій диск, а у тебе контракт...

- А ви б своїй дитині порадили займатися і заробляти гроші музикою в українських реаліях?

- Не існує жодної професії в Україні, у яку б можна було віддати дитину і знати, що вона, закінчивши навчання, знайде роботу і буде працювати. Потрібно віддавати дитину туди, куди вона хоче. Її шлях ти передбачити не можеш. Я, приміром, хотів грати у футбол, а закінчив консерваторію по акордеону. Хоча, якби грав у футбол, то думаю, що результат був би не менш успішним.

7pz25S96w3k

- Але ж спочатку музикою важко заробляти. І ти мусиш займатися паралельно чимось іншим, що приносить гроші. Наскільки музику легко чи важко поєднувати з роботою?

- Нічого не буває одразу. Ми, коли зібралися всі разом, розуміли так: якщо почнемо зараз грати музику у роковому звучанні, то багато не досягнемо і далеко не заїдемо, бо ще нічого не вміємо. І тоді не існувало таких сцен. Тому ми почали з того, що грали ірландську музику в електронному вигляді. 5 років жили в Гамбурзі, потім в Берліні, Варшаві й грали по ірландських пабах. Що нам це давало? Це давало шматок хліба та невеликі гроші, аби йти до клубів і дивитися, як грають інші музиканти.

- Ви багато подорожуєте, жили в інших країнах, але повернулися в Україну. Чому?

- Кожна людина за своєю природою рухається в сторону еволюції, а не деградації. Я еволюціоную сам і своїм прикладом показую як це робити.

Приємно знати і відчувати, що люди отримують задоволення від твоєї роботи. Підходять і просто дякують за те, що ти робиш. І розумієш, що комусь потрібен. Ти хочеш зробити так, аби твій шлях був живим прикладом для усіх. І де тобі може це краще вдатися, ніж на своїй землі? Їдь в Польщу, але там своя земля, свої люди і своя карма. А ти народжений тут, і тут твоя доля. Батьківщину не вибирають і не лають її. Можна їздити по всьому світі, але жити треба тут, в Україні.

Записала Тетяна ЗУБРИК

FB

Biblioteka MW

Jency wrzesnia 1939 foto 240 2

dzien

Informacja

logoGranica

 

 

 

 Kursy walut

Konkursy, festiwale, wydarzenia

gaude2017

 

Partnerzy

 

LOGO MonitorInfo mini

 

PastedGraphic-1 

 

 

cz

 

 

Reklama

 

po polsku po polsce 1

 

SC Corporate Services Sp 1